W tym roku Świat z 4 spędził ferie zimowe z dzieciakami ze Świetlicy Podwórkowej (www.swietlicapodworkowa.pl).

4 dni super zabawy, ale też nauki, nauki odpowiedzialności, granic, bezpieczeństwa i szacunku. Piniu, Bartek, Lala i Siuś uczyli dzieci, a dzieci odpłacały się tworząc MEGA niesamowitą atmosferę.

Ostatni dzień zaowocował w mega akcję #budujBUDĘ (KLIK).

Wszyscy spotkaliśmy się w Miejskim Punkcie Kultury PREXER, gdzie pod okiem architekt Marty Czachorowskiej (www.czachorstudio.com) tworzyliśmy makiety bud, które w najbliższym czasie zostaną wybudowane i przekazane do Schroniska dla Zwierząt w Łodzi.

W tym dniu odwiedzili nas i wsparli naszą akcję funkcjonariusze Animal Patrol Łódź, a także Dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Łodzi Grzegorz Kaczmarek.

Dziękujemy rówczterylapynież za promowanie naszej akcji Telewizji TOYA  i Radio ESKA! Dzięki!

 

Jedna buda którą otrzymaliśmy od przemiłej rodziny z Łodzi (Mateusz! Michał! Ogromne dzięki :)) została w ten dzień pomalowana przez dzieciaki i już przydaje się w Schronisku!

Niesamowite dni! Niesamowita energia! Niesamowite dzieciaki!

Dzień 1

Tego dnia w warsztatach uczestniczyli Pinky i Bartek!

Spisali się niesamowicie, pokazując dzieciakom granice i to jak człowiek powinien się zachowywać żeby zaprzyjaźnić się z obcymi zwierzętami. Dzieciaki chłonęły wiedzę w tempie błyskawicznym i już po chwili wszyscy się przyjaźnili 🙂

Dzień 2

Kreatywność tego dnia nie miała końca…jajka psy, jajka koty, jajka pandy, jajka orki, jajka zombie?

Dowiedzieliśmy się, że każde zwierze może mieć inne potrzeby i to my opiekunowie zwierząt powinniśmy o nie dbać!

Dzień 3

Rasa to nie tylko wygląd, ale przede wszystkim charakter.

Jak wygląda owczarek niemiecki czy labrador każdy wie…ale czy każdy wie po co te rasy były hodowane? Jakie mają potrzeby? W jakim otoczeniu najlepiej by się czuły? Dzieciaki ze Świetlicy Podwórkowej już to wiedzą!

Dzień 4

A to właśnie dzieciaki w akcji #budujemyBUDĘ!

Klej, taśma, pędzle, farby mazaki, kartony W RUCH! Projektowanie, dostosowywanie, zmienianie, malowanie. Nad wszystkim czuwał Siuś, który sprawdzał, czy budy będą wygodne dla zwierząt. Bawił się przy tym świetnie, bo non stop ktoś rzucał mu piłkę!

Leave a Reply

Your email address will not be published.